Przyjazd
Wyjazd
Liczba osób
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby
  • 4 osoby

Folwark Hutta z nagrodą Kronenberga 2019

Folwark Hutta otrzymał w Białowieży Nagrodę Kronenberga „Omne Trinum Perfectum” – Biznes – Środowisko – Dziedzictwo 2019 podczas VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych”.

W konferencji naukowej, która odbyła się 17.10.2019 „Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych” wzięło udział ponad 100 ekspertów z kraju i zagranicy. Ta inicjatywa  to wspólne przedsięwzięcie Instytutu Nauk Leśnych Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej oraz Instytutu Kronenberga.

Oprócz rozmów i prelekcji, wydarzeniu towarzyszyło VIII Forum Idei Miast Turystycznych „Zrównoważony rozwój a budowanie odpowiedzialności społeczności lokalnej za środowisko naturalne”. W trakcie tego właśnie Forum odbyła się IV Gala Finałowa Nagrody Kronenberga „Omne Trinum Perfectum” – Biznes – Środowisko – Dziedzictwo 2019. W tym roku Nagrodę otrzymał Maciej Kotowicz, właściciel Folwarku Hutta. Nagroda trafiła do Folwarku , dzięki stałym staraniom właścicieli, jak i pracowników Folwarku nad tym, żeby Folwark Hutta było to nie tylko miejsce na odpoczynek, ale również dbające o historię i naturę. 

Wśród wcześniejszych laureatów znaleźli się: Mirosław Angielczyk, właściciel Podlaskiego Ogrodu Botanicznego „Ziołowy zakątek” w Korycinach,  Michał Drynkowski, właściciel Restauracji Carska i Apartamentów w Białowieży, a w 2018 roku „Dwór Pentowo – Europejska Wioska Bociania”.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij