Przyjazd
Wyjazd
Liczba osób
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby
  • 4 osoby

Gospodarstwo Ekologiczne

Folwark Hutta to również gospodarstwo ekologiczne, w którym uprawia się zboża, m.in. orkisz, który jest powoli doceniany przez Polaków.

Ekologiczne zboża

Orkisz (Triticum spelta) jest dawną formą pszenicy, która powstała najprawdopodobniej w południowo-wschodniej Europie, skąd przed wiekami przywę-drowała do Europy Środkowej i Wschodniej. W XIX wieku orkisz został na długie lata wyparty przez inne, bardziej wydajne zboża. Obecnie przeżywa swój renesans, co jest związane z ponownym docenieniem właściwości zdrowotnych tego gatunku.

Podobnie jak w całym kraju, tak również na Suwalszczyźnie tegoroczna aura nie sprzyjała pracom polowym. Huśtawka pogody i częste deszcze bardzo utrudniły zbiory zbóż.

Pomimo tych trudności udało się wyprodukować dobrej jakości ekologiczne zboża: orkisz, pszenicę i owies. Dobrze sprawdził się zastosowany materiał siewny, sprowadzony z Wybrzeża. Mamy nadzieję, że przyszły sezon przyniesie obfitszy plon…

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij