Przyjazd
Wyjazd
Liczba osób
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby
  • 4 osoby

O Folwarku

Folwark Hutta na Suwalszczyźnie jest trzygwiazdkowym pensjonatem leżącym nad brzegiem jeziora Koleśne. Budynki są rekonstrukcją Folwarku, którego początki sięgają czasów, kiedy Kameduli Wigierscy założyli hutę szkła w XVIII w.

Doskonała lokalizacja

Doskonała lokalizacja Folwarku w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego oraz 7km od centrum Suwałk- powoduje, że jest atrakcyjny na długie pobytu, jak również jednodniowe noclegi dla ludzi biznesu. Dobre wyposażenie pensjonatu spełni oczekiwania tych, którzy cenią sobie komfort i spokój.

Obecnie Folwark składa się z dwóch budynków: Spichlerza i Dwojaka

Do dyspozycji naszych gości oferujemy: dwa luksusowo wyposażone apartamenty, cztery  2– osobowe pokoje z podwójnymi łóżkami oraz siedem 2-osobowych pokoi z łóżkami pojedynczymi. W sumie Folwark Hutta oferuje 36 miejsc noclegowych w pokojach o wysokim standardzie.

W odrestaurowanych, stylowych piwnicach Spichlerza i Dwojak, znajdują się przestronne sale, które są idealnym miejscem na spotkania rodzinne i firmowe. (Oferta dla Firm)

W restauracji Komosianka oferujemy wysokiej jakości posiłki tradycyjnej kuchni regionalnej, kresowej – czyli polsko-litewskiej. Organizujemy również imprezy okolicznościowe wesela, chrzciny oraz komunie.

Malownicze otoczenie

Malownicze otoczenie Folwarku Hutta to także prawdziwa uczta dla miłośników fauny, można tu posłuchać i podglądać wiele rzadkich gatunków ptaków oraz podpatrzeć bobry, łosie, sarny i dziki.

Położenie obiektu w granicach Wigierskiego Parku Narodowym sprzyja wycieczkom zarówno rowerowym jak i pieszym, wytyczonymi szlakami, wśród unikalnych lasów, pól i jezior. Zimą znajdą tu radość również miłośnicy sportów zimowych, którzy oprócz tras biegowych będą mieli okazję poszusować na trasach zjazdowych w nieodległym nowoczesnym ośrodku narciarskim.

Oferujemy pomoc w planowaniu i organizacji wycieczek po polskiej i litewskiej części Suwalszczyzny.

Zapraszamy zatem rodziny i grupy przyjaciół do odwiedzenia Huty, zapraszamy do krainy ciszy, malowniczych widoków i cudownej natury o każdej porze roku.

Naszym gościom oferujemy pyszne, tradycyjne dania w restauracji Komosianka, gdzie spożywając posiłki można delektować się widokiem na jezioro.
Na ogrodzonej posesji znajduje się parking, ogromne tereny zieleni oraz plaża.

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszym Folwarku

Warto zobaczyć lub doświadczyć w regionie:

  • Klasztor w Wigrach, kolebka cywilizacji w XVIw. którą przynieśli Kameduli.
  • Ścieżki w Wigierskim Parku Narodowym m.in. Suchary, Las oraz Jeziora                                                       
  • Szlaki rowerowe (Więcej)
  • Spływu kajakiem po Czarnej Hańczy
  • Kartaczy, kiszki ziemniaczanej, sękacza, mrowiska, wiejskiego podpiwka i kieliszeczka swojskiej nalewki
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij