Przyjazd
Wyjazd
Liczba osób
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby
  • 4 osoby

Restauracja Komosianka

Restauracja Komosianka to miejsce gdzie tradycja miesza się ze współczesnością. Zapraszamy Państwa w podróż do źródeł wspaniałych polsko-litewskich smaków i obyczajów. Nasi kucharze, dzięki odnalezionym, tradycyjnym przepisom przygotują dla Państwa prawdziwe potrawy w nowoczesnym wydaniu.

Kuchnia Suwalszczyzny 

Choć dziś trochę zapomniana - przed wojną była mieszanką licznych tradycji kulinarnych i wypadkową najróżniejszych smaków. Tradycyjna kuchnia suwalska ulegała wpływom rozmaitych kultur i wytworzyła swoje wersje. Na potrawy jadane w tym regionie miały wpływ różne narody (Litwini, Żydzi, Prusowie) Kuchnia zawsze bazowała na produktach naturalnych, znajdujących się w regionie.

Aby smacznie zjeść i przy okazji poczuć klimat Suwalszczyzny, wcześniej czy później trafimy do restauracji Komosianka w Folwarku Hutta.

W sezonie letnim czynna codziennie od 12.00 do 20.00, poza sezonem do godziny 18.00

W restauracji mieści się ok. 60 osób + 30 na tarasie w okresie letnim. Ceny II dania wynoszą od 15 do 50 zł.

Położenie restauracji – tuż nad brzegiem jezior – oraz historia Folwarku  tego miejsce wyjątkowe. Sale restauracyjne to piwnice pokamedulskie z XVIII w.

Przyjęcia okolicznościowe

Rodzinne przyjęcia takie jak chrzciny, przyjęcia komunijne lub firmowe zjazdy odbywają się w unikatowej atmosferze. W piwnicach pokamedulskich istnieje możliwość zorganizowania kameralnych uroczystości, jak również większych imprez na 60 osób plus 30 osób na tarasie w lato. Jesteśmy otwarci na współpracę odnośnie wyboru sali, ustawienia stołów oraz ułożenia menu.

Nasze piwnice są zabytkowe, ukazujące czas dawnych właścicieli suwalskich ziem. Właśnie tu odbywają się spotkania firmowe i urzędowe.

Organizujemy wszelkiego typu imprezy, przyjęcia.

Jest również możliwość wynajmu całego budynku z salą w piwnicy.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową podróż po kulinarnej Suwalszczyźnie, w której przewodnikiem będzie Komosianka w Folwarku Hutta.

Więcej informacji:

  • komosianka@hutta.pl

  • +48 502-272-701

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij