Przyjazd
Wyjazd
Liczba osób
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby
  • 4 osoby

O Folwarku

Folwark Hutta na Suwalszczyźnie jest trzygwiazdkowym pensjonatem leżącym nad brzegiem jeziora Koleśne. Budynki są rekonstrukcją Folwarku, którego początki sięgają czasów, kiedy Kameduli Wigierscy założyli hutę szkła w XVIII w.

Doskonała lokalizacja

Doskonała lokalizacja Folwarku w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego oraz 7km od centrum Suwałk- powoduje, że jest atrakcyjny na długie pobytu, jak również jednodniowe noclegi dla ludzi biznesu. Dobre wyposażenie pensjonatu spełni oczekiwania tych, którzy cenią sobie komfort i spokój.

Obecnie Folwark składa się z dwóch budynków: Spichlerza i Dwojaka

Do dyspozycji naszych gości oferujemy: dwa luksusowo wyposażone apartamenty, cztery  2– osobowe pokoje z podwójnymi łóżkami oraz siedem 2-osobowych pokoi z łóżkami pojedynczymi. W sumie Folwark Hutta oferuje 36 miejsc noclegowych w pokojach o wysokim standardzie.

W odrestaurowanych, stylowych piwnicach Spichlerza i Dwojak, znajdują się przestronne sale, które są idealnym miejscem na spotkania rodzinne i firmowe. (Oferta dla Firm)

W restauracji Komosianka oferujemy wysokiej jakości posiłki tradycyjnej kuchni regionalnej, kresowej – czyli polsko-litewskiej. Organizujemy również imprezy okolicznościowe wesela, chrzciny oraz komunie.

Malownicze otoczenie

Malownicze otoczenie Folwarku Hutta to także prawdziwa uczta dla miłośników fauny, można tu posłuchać i podglądać wiele rzadkich gatunków ptaków oraz podpatrzeć bobry, łosie, sarny i dziki.

Położenie obiektu w granicach Wigierskiego Parku Narodowym sprzyja wycieczkom zarówno rowerowym jak i pieszym, wytyczonymi szlakami, wśród unikalnych lasów, pól i jezior. Zimą znajdą tu radość również miłośnicy sportów zimowych, którzy oprócz tras biegowych będą mieli okazję poszusować na trasach zjazdowych w nieodległym nowoczesnym ośrodku narciarskim.

Oferujemy pomoc w planowaniu i organizacji wycieczek po polskiej i litewskiej części Suwalszczyzny.

Zapraszamy zatem rodziny i grupy przyjaciół do odwiedzenia Huty, zapraszamy do krainy ciszy, malowniczych widoków i cudownej natury o każdej porze roku.

Naszym gościom oferujemy pyszne, tradycyjne dania w restauracji Komosianka, gdzie spożywając posiłki można delektować się widokiem na jezioro.
Na ogrodzonej posesji znajduje się parking, ogromne tereny zieleni oraz plaża.

Warto zobaczyć lub doświadczyć w regionie:

  • Klasztor w Wigrach, kolebka cywilizacji w XVIw. którą przynieśli Kameduli.
  • Ścieżki w Wigierskim Parku Narodowym m.in. Suchary, Las oraz Jeziora                                                       
  • Szlaki rowerowe (Więcej)
  • Spływu kajakiem po Czarnej Hańczy
  • Kartaczy, kiszki ziemniaczanej, sękacza, mrowiska, wiejskiego podpiwka i kieliszeczka swojskiej nalewki
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij